Erzurum

YAYIN GEÇMİŞİ VE ALANI

Erzurum Merkezli Aras Medya ve Yayıncılık olarak kurulan ve "Aras TV" adı altında bölgede  tek dijital yayın yapan Aras TV -11027 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 7500 Sembol Oranı ve FEC 3/4 - Frekansları İle  Mart 2015 tarihi itibariyle yayınlarına başladı. Bizi İzlemek İçin ; IP TV, Smart TV, Kablolu TV, Next&NextStar Alıcıları ve İnternet Platformlarından ve "www.aras.tv" Sayfasını takip edebilirsiniz.  Aras TV ismiyle görsel yayıncılık hizmeti sunmak için Erzurum’un Yakutiye İlçesi’nde 600 metrekarelik alanda 1.2 milyon TL’lik bir altyapı yatırımı ile hizmete girdi.

YAYIN POLİTİKASI

Profesyonel yayıncılık için gerekli tüm teknik donanımlarla şirket ortaklarının bir yıllık gayret ve destekleriyle gerekli çalışma alanları oluşturuldu. Sağlanan teknik altyapı onaylanmış ve gerekli izinler uygun görülmüştür. Yayınımız İnternet ve kablolu üzerinden Türkiye geneli ve Avrupa’dan seyredilecek şekilde yayındadır.”

 


Aras TV olarak bölgenin yerel ve moral değerlerinin yanında sosyo-kültürel değerlerini Türkiye ile buluştururken, haber alanında bölgenin sesi olmak, ilkeli ve tarafsız bir yayıncılıkla, canlı ve paket programlarla bölge insanının hassasiyetlerini, duyarlılıklarını, sorunlarını sadece ekrana taşımakla kalmayıp, problemlerin girdabına düşmeden ve onu tekrar etmekten kaçınarak problemlere çözüm için alternatif fikir ve düşünceleri ekranlara taşımak hedeflidir”Doğu Anadolu Stüdyosu : Yakutiye ERZURUM : 0553 098 83 25 - 0536 268 84 54
Ege Bölgesi Stüdyosu: Karşıyaka İZMİR :  0555 043 45 25